Povinné energetické štítky budov

Uvažujete o prodeji nebo pronájmu nemovitosti? Pak jste již určitě slyšeli, že od 1.1.2013 máte povinnost nechat vystavit tzv. průkaz energetické náročnosti budovy.  V současné době tato povinnost platí pouze pro některé nemovitosti, ale od roku 2016 budou průkazy povinné pro všechny nemovitosti. Pro koho tedy povinnost průkazu energetické náročnosti platí od 1.1.2013?

Při prodeji nemovitosti se jedná o rodinné domy, které jsou v listu vlastnictví zapsány jako objekty k bydlení a které mají více než 50 m2. Dále se jedná o bytové jednotky rovněž nad 50 m2 a o komerční a administrativní budovy.  Do roku 2016 je možné nahradit průkaz energetické náročnosti budovy předložením faktur nebo vyúčtováním za předchozí 3 zúčtovací období.

Při pronájmu nemovitosti se jedná o objekty určené k bydlení, které mají rozlohu větší než 50 m2 a o celé komerční a administrativní budovy. Od 1.7.2013 přibudou také administrativní budovy státní správy, které mají plochu větší než 500 m2.

Zajímá vás, jak získat průkaz energetické náročnosti, jaké jsou výjimky pro jeho zpracování a jaká jsou rizika nesplnění této povinnosti? Odpovědi na tyto otázky a ještě mnohem více získáte na  http://www.remax-czech.cz/tiskove-zpravy/2013-02-21-energeticke-stitky-prakticky-pruvodce

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.